normal bir insan olabilmek olabilmek için tavsiyeler ;

* Kitapları fotoğraflarını paylaşmak/kendinizi elit göstermek için ondan bundan ödünç almak yerine, okuyup bir adım daha ilerleyebilmek adına kendi kütüphaneniz için satın alın.

* Size ait olmayan görselleri kendinizmiş gibi sosyal medyada paylaşıp kendinizi küçük düşürmeyin, siz size benzediğini düşünüyorsunuz ama biz baktığımızda keşfetlerlerde gerçeğini görüyor ve sizin neden böyle bir komplekse kapıldığınızı anlamlandıramıyoruz ve üzülüyoruz.

* Bir şeye sahip olmak ya da çok şeye sahip olmak için değil, sahip olduklarınızı elinizde tutmak ve onlarla mutlu olmak için uğraşın çünkü hayatın ne alıp ne vereceğini bilemeyiz.

* Mesela kahve içmek çok güzeldir için , her çeşidini hem de yanında da kaliteli bir dost sohbetiniz olsun ama her fincanda arkadaş değiştirip onun ardından, diğerinin ardından konuşmayın.

* Meziyetlerimiz bellidir, herkes eğer yeteri kadar çaba gösterirse ben yapamayacağı bir şey olmadığına inananlardanım fakat yapamıyorsanız da yapabildiklerinize yoğunlaşın olmayanı da yapıyormuş gibi davranıp kendinizi hırpalamayın.

* Gerçekten bildiğiniz alanda ilerleyin.

* Kendinizi o, bu ilan etmeyin.

KENDİNİZ OLUN!

Mutlu olun mutlu kalın mutlu etmeye çalışın..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s